رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان چیست؟

0
1681
رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان

رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان و مدیران موفق چیست؟ آیا موفقیت کارآفرینان تنها در دستاوردهای اقتصادی خلاصه می‌شود؟ افراد موفق چگونه زندگی می‌کنند و برنامه زندگی‌شان چگونه طرح‌ریزی می‌شود؟ آنها چه می‌خورند؟ چقدر ورزش می‌کنند و چقدر به سلامت جسم و روح‌شان اهمیت می‌دهند؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها، متن زیر تا آخر بخوانید.

امروزه وقتی داستان زندگی افراد موفق را می‌خوانیم بعضا با گزاره‌های اینچنینی مواجه می‌شویم که می‌گوید: این افراد خستگی‌ناپذیر بوده‌اند و تا سر حد جان، کار کرده‌اند. اما در واقع اینگونه نیست. افراد موفق مدیریت مناسبی روی زندگی‌شان دارند. رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان در تلاش بی‌وقفه خلاصه نمی‌شود. آنها روال‌های زندگی‌شان هم صحیح است. چون هر چند موفقیت خیلی شیرین است اما نه به قیمت از دست دادن تندرستی یک کارآفرین.

رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان در جسم‌ سالم‌شان نهفته است

طعم موفقیت را تنها افرادی می‌چشند که سبک زندگی سالمی را دنبال می‌کنند. در هر مقاله و مبحثی درباره موفقیت معمولا پرتلاش بودن و سخت‌کوشی مورد تاکید قرار می‌گیرد، همیشه از کار مداوم و خستگی‌ناپذیر صحبت می‌شود و افراد زیادی را به‌عنوان نمونه ذکر می‌کنند که با کار خستگی‌ناپذیر و طولانی مدت توانسته‌اند کارهای خارق‌العاده‌ای انجام دهند و طعم موفقیت را بچشند. به‌ویژه زمانی که صحبت از داستان موفقیت کارآفرینان در میان است، همیشه بر ساعات طولانی کار در طول روز تاکید می‌شود.

اما در این میان یک نکته فراموش می‌شود. نکته‌ای که نشان می‌دهد همه یا قریب به اتفاق این افراد سلامتی خود را به‌خاطر کسب موفقیت از دست نداده‌اند و اگر سلامت خود را برای کسب آن هدف از دست داده‌اند شاید نتوانیم آنها را انسان موفقی بدانیم. در واقع رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان مربوط به تندرستی‌شان هم است. اما آیا می‌توان هم به موفقیت‌های بزرگ اقتصادی دست یافت و هم سلامتی خود را حفظ کرد؟ زنان و مردان کارآفرین از سبک زندگی خاصی پیروی می‌کنند. مهمترین ویژگی این سبک زندگی این است که آنها همانطور که برای کسب‌وکارشان برنامه‌ریزی می‌کنند، برای سلامت جسمی خود نیز برنامه‌ریزی دارند.

ارتباط سلامت روح و سلامتی بدن با رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان

سلامتی فقط به سلامت جسمی محدود نمی‌شود بلکه شامل سلامت روان هم است. شما به عنوان مدیر یک شرکت یا کارآفرینی که در راس یک مجموعه اقتصادی قرار دارید، برای داشتن روان سالم به استراحت و تفریح نیاز دارید، به یک رابطه عاطفی سالم نیاز دارید و باید با دوستان و اطرافیان ارتباط برقرار کنید و در این میان افراد خانواده نقش اساسی در دست یافتن به سلامت روان افراد دارند. اگر به‌خاطر دست یافتن به اهداف اقتصادی خود خانواده خود را از دست بدهید، موفقیت را لمس نخواهید کرد. حتی زمانی‌که به آن هدف می‌رسید، احساس خوبی نخواهید داشت. چون موفقیت و رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان تنها ریشه در کار مداوم و بی‌وقفه ندارد. بلکه سلامت جسم و روح نیز برای رسیدن موفقیت تاثیر زیادی دارد.

پس از خانواده خود دور نشوید. دورشدن به معنای بعد مسافت نیست. وقتی به لحاظ عاطفی از خانواده جدا شوید، شما از خانواده دور شده‌اید و در این صورت پشتوانه عاطفی خانواده را از دست می‌دهید و این ضربه مهلکی است که در درازمدت اثرات مخرب خود را نشان می‌دهد. اثراتی که می‌تواند کسب‌وکار شما را رو به نابودی ببرد.

با توجه به اطلاعات موجود، رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان ریشه در پیوندهای عاطفی مستحکم با خانواده هم می‌تواند داشته باشد. پس از خود و خانواده‌تان غافل نشوید. راه رسیدن به موفقیت یک مسیر طولانی است و نیاز به زمان زیادی دارد، باید بتوانید مدت طولانی با انگیزه بمانید، باید توان جسمانی بالایی داشته باشید، باید آرامش فکری داشته باشید و در یک کلام یک مدیر قدرتمند در تمامی جنبه‌های زندگی خود باشید و بتوانید همه جانبه مدیریت کنید. البته ساده نیست ولی این گونه تلاش کردن ارزشمند است.

رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان

از رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان این است که هر از چند گاهی ترمز می‌کنند

اگر رسیدن به موفقیت را یک سفر طولانی برای مقصدی زیبا و دلپذیر بدانیم و شما راننده خودرو باشید، به‌ عنوان راننده مسئول جان خود و سرنشینان خودرو هستید. پس باید نهایت احتیاط و دقت را به کار ببرید تا مسیر را به آسانی و با سلامت طی کنید. طبیعی است که پس از مدتی رانندگی، هم شما و هم سرنشینان خودرو (که همان خانواده شما هستند) به استراحت نیاز خواهند داشت و باید هر از چند گاهی خودروی خود را متوقف کنید، استراحت کنید و از مناظر زیبا لذت ببرید تا توان رانندگی با تمرکز دقت و ایمنی بالا را داشته باشید. به خاطر داشته باشید سفر موفق، سفری بسیار طولانی است و باید به خود فرصت بیشتری بدهید تا بتوانید تا تجدید قوا کنید و درست تصمیم بگیرید و توان ادامه مسیر را داشته باشید.

تندرستی را هدف‌تان قرار دهید

افراد موفق جهان می‌گویند که برای رسیدن به موفقیت تنها تلاش نکرده‌اند  بلکه از جمله رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان به نکات قابل توجهی اشاره می‌کنند؛ آنها می‌گویند که داشتن سلامت جسمی برای‌شان یک هدف بزرگ بوده است. همانگونه که رسیدن به موفقیت‌های اقتصادی برای‌شان هدف بزرگی محسوب می‌شود. در واقع آنها تندرستی و داشتن سلامت جسم و روح را نیز بخشی از روند موفقیت خود قرار می‌دهند.

زندگی کوتاه انسان‌ها موجب شده تا افراد موفق و کارآفرینان مشهور جهان به این نتیجه برسند که نباید زندگی را فدای کار کرد بلکه باید کار را در خدمت زندگی به کار بگیرند. اگر می‌خواهید که مجموعه اقتصادی موفقی داشته باشید، در ابتدا باید در مسیر رسیدن به شج و روان سالم، به موفقیت برسید. هوش و ذکاوت سالم نیز در بدن سالم قرار دارد و این نکته را از قدیم تاکنون تکرار کرده‌اند.

جالب است که اغلب افراد چنین جملاتی را بارها خوانده‌اند. بارها از اهمیت تندرستی به عنوان یکی از رارهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان نام می‌برند اما وقتی با شور و شوق مشغول انجام کارهای روزمره می‌شوند، تندرستی‌شان را فراموش می‌کنند. آنها ساعات طولانی پشت میز می‌نشینند، وعده‌های غذایی پرکالری و پر از نشاسته می‌خورد و نمی‌دانند که هر لحظه در حال کاهش طول عمرشان هستند.

راهکارهای حفظ سلامتی و رسیدن به موفقیت

 • الویت اول خود را سلامتی قرار دهید؛ سلامتی فقط سلامتی جسمی نیست سلامتی روحی هم است.
 • برنامه زمانی داشته باشید و در این برنامه برای استراحت، ورزش و تفریح زمان کافی در نظر بگیرید.
 • برنامه ورزشی منظمی داشته باشید یک برنامه ورزشی که به سلامتی شما کمک کند نه اینکه آن را به خطر بیندازد.
 • یک روز از هفته را به خانوداه خود اختصاص دهید و با فرزندان به گردش بروید. پیاده‌روی، کوهنوردی و رفتن به سینما یا باغ وحش می‌تواند در روحیه و سلامتی شما و خانواده شما نقش بزرگی داشته باشد.
 • شاید باورش سخت باشد اما یکی از رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان به کارگیری خلاقیت است. نه تنها در کار بلکه در محیط خانه و در آشپزی. پس هر از چند گاهی به کارهای خانه مانند آشپزی بپردازید و سعی کنید خوراک مورد علاقه خود را بپزید. آشپزی می‌تواند یک تفریح باشد و در عین حال قوه ابتکار شما را تقویت کند. سعی کنید به غذاهایی که می‌پزید، طعم خاص خود را بدهید آن موقع خواهید دید که آشپزی لذت بخش خواهد شد!
 • به اندازه کافی استراحت کنید. برنامه خواب منظم داشته باشید خوابیدن مانند شارژ کردن باتری بدن است. افراد که خواب نامنظم دارند بیشتر بیمار می‌شوند و عمر کوتاه‌تری دارند.
 • زمانی را برای صحبت کردن و درد و دل کردن با افراد خانواده اختصاص دهید، به حرف‌های آنها گوش دهید و با آنها صحبت کنید. به این ترتیب سوء تفاهم‌ها برداشته می‌شود و همه اعضای خانواده بهتر با هم همکاری می‌کنند. با این روش به راحتی یکی از رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان را به کار گرفته‌اند.

مثبت‌اندیش باشید تا سرزمین رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان وارد شوید

 • از خانواده خود کمک بخواهید همه افراد خانواده باید در مورد مشکلات خانواده احساس مسئولیت کنند. همانطور که به مشکلات آنها رسیدگی می‌کنید باید از آنها هم بخواهید در وقت آزاد خود با شما همکاری کنند. این یک رابط سالم و سودمند برای دوطرف است. به این ترتیب وقت آزاد بیشتر خواهید داشت و با همکاری خانواده خود در مسیر درستی به سمت موفقیت گام برمی‌دارید.
 • زمانی را برای فکر کردن اختصاص دهید یکی از دلایلی که بسیاری خود را فراموش می‌کنند این است که با چشمان بسته فقط تلاش می‌کنند بدون اینکه به اندازه کافی فکر کنند آنها بیشتر خسته می‌شوند و کمتر وقت آزاد دارند و نتیجه کمتری هم می‌گیرند. پس زمانی را برای مرور کارهای خود داشته باشید از تجربه‌های خود استفاده کنید و فکر کنید و راندمان خود را بالا ببرید تبر خود را تیز کنید بعد ضربه بزنید!
 • برنامه غذایی سالم داشته باشید و از پرخوری بپرهیزید شما می‌خواهید سالم زندگی کنید، پرکار و پرتلاش باشید، به دیگران کمک کنید برای آنها الگو باشید و از این همه لذت ببرید. به عبارت دیگر می‌خواهید زندگی کنید آیا باز هم می‌خواهید با پرخوری این فرصت‌ها را به خطر بیندازید؟ اگر خطری متوجه تندرستی شما باشد به این معناست که شما کیلومترها از رازهای موفقیت کارآفرینان برتر جهان دور هستید.
 • بنابراین مثبت فکر کنید چون ارتباطی قوی بین مثبت فکرکردن و سلامت روحی و جسمی وجود دارد. همچنان که مثبت فکر کردن به با شما کمک می‌کند با انگیزه بیشتری تلاش کنید و موفقیت را لمس کنید. همچنین به آرامش فکری و روحی شما هم کمک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.