سوفیا آموروسو کارآفرینی که شکست را شکست داد

0
3508
زن کارآفرین
سوفیا آموروسو کارآفرین و نویسنده کتاب خانم رئیس

سوفیا آموروسو با نوشتن کتاب ((خانم رئیس)) شهرت پیدا کرده است. او یک زن کارآفرین موفق به شمار می‌رود که در سن ۲۲ سالگی اولین کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده است. سوفیا در دنیای کسب وکارهای نوین امروز، یک چهره شناخته شده محسوب می‌شود.

راه پرفراز و نشیب سوفیا آموروسو، یک زن کارآفرین در دنیای امروز

زنان کارآفرین نقش قابل توجهی را در فضای کسب وکاری دنیای امروز از آن خود کرده‌اند. همگی می دانیم که نظام تجاری و اقتصادی جهان، قرن‌ها در دست مردان بوده است. اما در دهه‌های اخیر شاهد افزایش نقش زنان در این حوزه هستیم.

یکی از زنان موفق در عرصه تجارت جهانی که البته فراز و نشیب‌های زیادی را هم پشت سر گذاشته است، سوفیا آموروسو است. این زن کارآفرین در سال ۱۹۸۴ در کالیفرنا متولد شد. الان از چهره‌های شناخته شده اقتصاد جهان به شمار می‌رود که با نوشتن کتاب (خانم رئیس) شهرت زیادی پیدا کرده است.

آموروسو خرده‌فروشی آنلاین خود با نام نستی‌گال Nasty Gal را راه‌اندازی کرد. نستی گال، یک وب‌سایت فروش آنلاین لباس در حوزه مد و پوشاک زنان بود. این کسب وکار موفقیت چشم‌گیری به دست آورد. شهرت و موفقیت تجاری این زن کارآفرین به گونه‌ای بود که در سال ۲۰۱۶ از سوی مجله فوربس ، به عنوان یکی از زنان ثروتمند خودساخته معرفی شد.

زنان کارآفرین ناامید نمی‌شوند

یکی از نکات مهمی که می‌توان از زندگی نویسنده کتاب خانم رئیس آموخت، ناامید نشدن است. نستی‌گال با تمام موفقیت خود شکست خورد و این به معنای شکست یک زن موفق در اوج دوران شهرت خود بود.

آموروسو با نوشتن کتاب خانم رئیس دوباره توانست روی پای خود بایستد. این کتاب در سال ۲۰۱۴ با فروش بسیار بالایی روبه‌رو شد. راه‌اندازی  Girlboss Media گام بلند دیگری بود که این کارآفرین زن بعد از شکست سنگین خود برداشت.

رسانه Girlboss Media تبدیل یه منبعی مهم برای زنان شده است. هدف اصلی این کسب‌وکار کمک به پیشرفت زنان در زندگی شخصی و حرفه‌ای آنهاست. جالب است بدانید زندگینامه این زن کارآفرین نیز در یک مجموعه تلویزیونی با عنوان GIRLBOSS از سوی شبکه نتفلیکس در سال ۲۰۱۴ تولید شد.

سال‌های آغاز زندگی آموروسو

آموروسو در سن‌دیگو کالیفرنیا متولد شد و در سال‌های اولیه زندگی خود با مشکلاتی روبه‌رو شد. طبق تشخیص پزشکان به افسردگی و اختلال کم‌توجهی-بیش‌فعالی مبتلا بود. به همین دلیل مدرسه را رها کرد و آموزش‌های تحصیلی خود را در خانه ادامه داد.

اولین تجربه‌های کاری او در سنین نوجوانی با کار کردن در محیط‌هایی مانند رستوران، مترو و کتابفروشی بود. آمورورسو بعد از اتمام دبیرستان و جدایی والدینش از یکدیگر، زندگی مستقل خود را آغاز کرد.

گام اول یک زن کارآفرین

نویسنده کتاب خانم رئیس، اولین قدم کارآفرینی خود را در سن ۲۲ سالگی و در اتاق خواب خود برداشت. این دختر جسور و کم‌درآمد، فروشگاه اینترنتی لباس خود را در سایت eBay با نام نستلی‌گال راه‌اندازی کرد. جالب است بدانید که او طراحی محصولات، نوشتن محتوا، گرفتن عکس و ارسال کالا را به تنهایی انجام می‌داد.

شاید روزی که آموروسو فروشگاه خود را در eBay راه‌اندازی می‌کرد، این تصور را نداشت که بعد از ۶ سال به درآمد سالانه ۱۰۰میلیون دلاری برسد. موفقیت این زن کارآفرین به حدی بود که نیویورک تایمز لقب سیندرلای فناوری را به او داد.

انتشار کتاب خانم رئیس

زن کارآفرین

در سال ۲۰۱۴ کتاب معروف خانم رئیس که به نوعی یک اتوبیوگرافی از نویسنده است، منتشر شد. این کتاب شهرت زیادی را برای سوفیا آموروسو رقم زد. نتفلیکس یک سریال تلویزیونی با همین نام ساخت و باعث شناخته‌شدن هر چه بیشتر این زن کارآفرین شد.

خواندن این کتاب برای بسیاری از زنانی که می‌خواهند وارد عرصه تجاری و اقتصادی شوند، مفید است. چون می‌تواند دیدگاه‌های تازه‌ای را نسبت به محیط کار و توانایی‌های بالقوه یک زن برای آنها ایجاد کند. با ایجاد دیدگاه تازه، می توانند در مقام یک زن کارآفرین ، موفق شوند.

منحنی دوم یک زن کارآفرین

راهی که آموروسو بعد از شکست فروشگاه اینترنتی خود طی کرد، یک منحنی دوم در کسب وکار او محسوب می‌شود. این منحنی به سوی موفقیت ایجاد شده است. او کمپانی Girlboss Media را راه‌اندازی کرد که مخاطب اصلی آن زنان هستند.

شرکت مذکور که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندزی شد، محتوای متنی، فیلم و پادکست‌ تولید می‌کند. این محتواها صرفا برای زنان تهیه شده‌اند. هدف اصلی محتوای رسانه‌ای آمورورسو تشویق زنان برای کسب مهارت‌های بیشتر جهت بهبود زندگی شخصی و کاری آنهاست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید