اشتباهات کارآفرینان زن چگونه قابل پیشگیری می شود؟

0
992
اشتباهات کارآفرینان

اشتباهات کارآفرینان چیست؟ یک کارآفرین چه زمان و در چه موقعیتی بیشتر مرتکب اشتباه می شود؟ آیا اشتباهات زنان کارآفرین با استباهات مردان کارآفرین متفاوت است؟ کسب درآمد و به‌طور کلی پول درآوردن یکی از مهم‌ترین اهداف شروع هر کسب‌وکاری است، اما آیا تا به حال درباره رابطه زنان کارآفرین و کسب‌ درآمد فکر کرده‌اید؟! برخلاف تصور رایج، آنچه برای زنانی که قدم در راه کارآفرینی می‌گذارند، اهمیت دارد، صرفا کسب درآمد نیست؛ بلکه حضور دراجتماع و سر دادن صدای قدرت، یکی از مهم‌ترین اهدافی است که این گروه از زنان به دنبال آن هستند.

این گروه از زنان موفق، به دنبال تغییر دادن تعریفی هستند که از زن بودن و جاه‌طلبی با پول وجود دارد. به همین دلیل نیز برخی از کارآفرینان زن موفق به دنبال تغییر این تعاریف و نشان دادن قدرتی هستند که یک درآمد بالا می‌تواند برای زنان نیز پابه‌پای مردان مورد پذیرش جوامع است، درحالی که اگر یک زن، به عنوان مثال برای یک سفر به یک کشور دیگر در طول هفته برنامه‌ریزی کنند و پول خود را خرج کنند، چندان پذیرفته نیست، به همین دلیل نیز ممکن است برخی از زنان در روند خرج کردن درآمد خود اشتباهاتی را مرتکب شوند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود. اما اشتباهات کارآفرینان چیست و به ویژه زنان کارآفرین چه اشتباهاتی دارند.

اشتباهات کارآفرینان را مرتکب نشوید

درآمد مناسب برای زنان می‌تواند آنها را به بسیاری از خواسته‌ها و کلیشه‌هایی که در جامعه نمی‌توانستند به آنها نزدیک شوند، برساند و این خود می‌تواند یک نقطه خطر نیز تلقی شود، به همین دلیل نیز ممکن است برای آنچه که اشتیاق بالای آنها بوده است، پرداخت‌های بالایی را در نظر بگیرند؛ اگرچه داشتن پول به زنان قدرت انتخاب می‌دهد، مانند انتخاب سبک زندگی خود، کمک به مؤسسات خیریه و …، اما این بدان معنا نیست که برای اشتیاق‌های خود هزینه‌های زیادی را در نظر بگیرند؛

به بیان دیگر اولویت‌بندی نکردن اشتیاق بیش از پرداخت هزینه‌ها، به معنای ترک آنچه دوست دارید، نیست؛ بلکه به این معناست که بتوانید با تحقیق و برنامه‌ریزی، اشتیاق‌ها و خواسته‌های خود را پیگیری کرده و فقط به دنبال اهداف ناشی از هیجان خود نباشید.

اشتباهات کارآفرینان را بشناسید

یکی از مشکلات مالی که ممکن است برای کارآفرینان زن، خصوصا کسب‌وکارهایی که در آغاز فعالیت خود هستند، پیش بیاید؛ نشناختن ارزش واقعی آنهاست، به این معنا که مشتریان ممکن است کسب‌وکار آنها را چندان هزینه‌بر تلقی نکرده و در پرداخت دستمزدها و هزینه‌ها تعلل کنند و یا کمتر از میزانی را که باید به آنها بپردازند، در نظر بگیرند.

بنابراین به یک کارآفرین زن پیشنهاد می‌شود که از همان زمانی که برای نخستین پروژه‌های خود قرارداد می‌بندد، با عزمی راسخ در مورد قیمت‌ها صحبت کرده و نوع هزینه‌هایی را که پروژه مذکور در پی دارد، برای مشتریان توضیح دهد و سعی کند ارزش کار خود را به آنها بشناساند. چون هر گونه مسامحه در مراحل بعدی به نوعی موجب کاشه اعتبار چنین کارآفرینی می شود و می توان به عنوان اشتباهات کارآفرینان از آن نام برد. به همین دلیل مطمئنا نشان دادن یک جایگاه مناسب از کسب‌وکار و حفظ آن جایگاه می‌تواند مقام کسب‌وکار مذکور را به مشتریان نشان داده و به مرور زمان، آنها را ملزم به رعایت پرستیژ کسب‌وکار مذکور کند.

بخشش، در حد لازم

شاید بتوان گفت زنان بیش از مردان علاقمند به صرف درآمد خود در کارهای خیریه و برای دیگران هستند، اگرچه این امر یک نقطه مثبت تلقی می‌شود و می‌تواند رضایت خاطری را نیز برای زنان به ارمغان بیاورد، اما مدیریت هزینه‌ها یکی از مهم‌ترین نکاتی است که زنان باید آن را رعایت کنند، به این معنا که میل شدید آنها نسبت به انجام امور مثبت، نباید باعث پرداخت‌های بی‌ حد و حصر شود، بلکه یک زن کارآفرین باید بتواند یک تعادل مناسب بین هزینه‌های ناشی از بخشش و اولیت‌‌های مالی شرکت خود ایجاد کند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.