سلامت و زیبایی ناخن‌ را با این ۴ ماده غذایی تضمین کنید

0
1269
سلامت و زیبایی ناخن

سلامت و زیبایی ناخن یکی از نیازهای ضروری همه افراد است و خصوصا خانم‌ها به ظاهر زیبای ناخن‌های خود اهمیت زیادی می‌دهند، چه بسا که هزینه‌های زیادی هم برای داشتن ناخن‌هایی محکم و زیبا داشته باشند؛ اما ما در اینجا شما را با چند منبع غذایی سالم و ضروری برای ناخن‌ها آشنا می‌کنیم که هم باعث سلامت بیشتر بدن می‌شوند و هم ناخن‌های زیباتری را به شما هدیه می‌دهند.

ساده و کاربردی

مراقبت از ناخن و داشتن ناخن‌های سالم، کار چندان سختی نیست، ناخن‌های شکننده و ضعیف، نه تنها در زیبایی دست و پا تأثیر منفی می‌گذارند، بلکه نشان دهنده سلامت ناکافی بدن و کمبود برخی از ویتامین ها نیز هستند، به همین دلیل باید نسبت به ظاهر ناخن‌های خود و حفظ سلامت آنها حساس باشیم. چون سلامت و زیبایی ناخن به ویژه برای بانوان از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین در افزایش احساس مثبت نسبت به خودشان نیز موثر است.

راه‌های مراقبت از ناخن آسان است و براحتی می‌توان ناخن‌هایی سالم و زیبا داشت، به شرط اینکه چند عادت مهم غذایی را در سبک زندگی خودمان به صورت کاربردی وارد کنیم و به طور منظم و متوالی به بهداشت ناخن‌ها و رژیم غذایی خودمان بیشتر اهمیت دهیم.

پروتئین نگهبان سلامت و زیبایی ناخن 

یکی از نکات مهمی که در ارتباط با رژیم غذایی وجود دارد، این است که بسیاری از افراد تصور می‌کنند باید در رژیم‌های غذایی خود، مخصوصا رژیم‌های لاغری، مواد پروتئینی را حذف کنند، در حالی که کاملا برعکس است و باید از پروتئین به عنوان یک منبع مهم غذایی استفاده کنند.

یادمان باشد که پروتئین در سلامت ناخن‌ها و خصوصا استحکام آنها بسیار مؤثر است و کمبود آن باعث شکنندگی و نازک شدن ناخن‌ها می‌شود و حتی رشد آنها را هم کمتر می‌کند، شیر، ماست، سینه مرغ و سفیده تخم مرغ جزء مواد غذایی کم‌کالری هستد که می‌توانند نیاز بدن به پروتئین را تأمین کنند.

برای حفظ سلامت و زیبایی ناخن ویتامین ب و ب۱۲ بخورید 

گروه ویتامین‌های ب و ب۱۲ منبع غنی و قابل توجهی برای تغذیه ناخن‌ها هستند، به طوری که کمبود این ویتامین‌ها می‌تواند در رشد و سلامت ناخن تأثیرات منفی زیادی داشته باشد. تخم مرغ، گوشت، شیر و پنیر سرشار از ویتامین ب۱۲ هستند و در سبد غذایی خانواده‌ها هم براحتی پیدا می‌شوند. غذاهایی دریایی نیز به عنوان یکی از منابع مهم دیگر این ویتامین شناخته می‌شوند. سیب زمینی، عدس، نان و دانه‌ها هم برای تأمین ویتامین ب بدن لازم هستند. ویتامین ب از مهمترین ویتامین هایی است که سلامت و زیبایی ناخن رابطه مستقیمی با آن دارد. بنابراین یکی از راه های مراقبت از اعضای بدن، مصرف به موقع و به اندازه ویتامین هاست.

زینک مصرف کنید

در رژیم غذایی یک فرد سالم، ویتامین روی باید حتما وجود داشته باشد، این ویتامین در رشد و سلامت بافت‌های بدن بسیار حیاتی است و خصوصا در رشد و استحکام ناخن‌ها تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد. منابع مهم زینک، گوشت قرمز، گوشت مرغ و ماهی هستند که بهتر است در سبد غذایی همه افراد وجود داشته باشند.

آهن را در برنامه خود داشته باشید

آهن به عنوان یک ویتامین حیاتی برای بدن شناخته می‌شود که کمبود آن تأثیرات منفی زیادی را در سلامتی  و مخصوصا در سلامت ناخن ها ایجاد می‌کند. جالب است بدانید که کمبود آهن باعث خشکی و شکنندگی ناخن‌ها و بد فرم شدن آنها هم می‌شود. در واقع کمبود آهن موجب می شود تا سلامت و زیبایی ناخن با تهدید جدی مواجه شود. پس بهتر است از این ماده غذایی غافل نشوید و زرده تخم‌مرغ، جگر، گوشت قرمز، عدس و دیگر مواد حاوی این ویتامین را در برنامه غذایی خود داشته باشید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.