بهترین مراکز خرید پارچه در تهران برای خرید هدفمند

0
3447
مراکز خرید پارچه در تهران

مراکز خرید پارچه در تهران آدرس‌های سرراستی دارند؛ از خیابان مولوی و خیابان زردشت گرفته تا راسته خیابان گاندی، بازار عبدل‌آباد و بازار تهران و… اما شاید همه افراد ندانند که برای خرید پارچه‌های مورد نظرشان دقیقا به چه مراکز خرید یا مراکز بورسی بروند. می‌خواهیم در این گزارش با هم دیگر به خرید پارچه برویم و به شما بگوییم که هر نوع پارچه و کاربردی را که دارد، از کجا بخرید؟

نوبت به خرید پارچه که می‌رسد وجود مراکز بورس‌ و مراکز خرید و بازارهای مختلف با اجناس و قیمت‌های متفاوت هر کسی را به شک و تردید می‌اندازد. شک و تردید در مورد اینکه چه باید بکنند و کجا می‌توانند پارچه مورد نظرشان را با قیمت مناسب خریداری کنند.

بعضی بازارها و پاساژها تنوع زیادی از پارچه‌ها را دارند. اما برخی دیگر نیز تنها نوع خاصی از پارچه را می‌فروشند. اگر مراکز خرید تهران را به خوبی بشناسید، خرید خوبی را تجربه می کنید.

خرید پارچه در بازار بزرگ تهران

اگر قصد دارید حسابی خرید کنید، راسته عمده‌فروشان پارچه در انتهای بازار و در سرایی به نام امیرکبیر قرار دارد. در این سرا انواع و اقسام پارچه‌ها از پارچه‌های مجلسی تا پارچه‌های فاستونی و ملحفه‌ای چیده شده‌اند و به صورت عمده یا جزیی به فروش می‌رسند. اما این بازار برای چه کسانی مناسب است؟

در واقع این بازار برای کسانی که تولیدی دارند، بسیار مناسب است زیرا با خرید عمده پارچه، قیمت آن حتی ممکن است به نصف هم برسد. پس این مراکز خرید پارچه در تهران برای تولیدی‌ها مناسب هستند.

اگر هم به دنبال خرج کار، دکمه، زیپ و انواع مارک و کاور هستید، بازار پاچنار (واقع در بازار بزرگ) را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در سطح شهر نیز علاوه بر پارچه‌فروشی‌هایی که در محله‌ها قرار دارند، چند خیابان به‌عنوان بورس پارچه مطرح هستند.

در این میان خیابان‌های مولوی، زرتشت به همراه محله عبدل آباد، پاساژ میری تجریش و خیابان گاندی مهم‌ترین بازارهای فروش خرده پارچه هستند.

بازار مولوی هر نوع پارچه ای دارد

در میان مراکز بورس‌ پارچه‌فروشی در تهران، بازار مولوی از جامعیت بیشتری برخوردار است. چون هر پارچه‌ای را که بخواهید در پاساژ چند طبقه مولوی پیدا خواهید کرد.

تنوع پارچه در این بازار تقریبا هر نوع سلیقه‌ای را راضی می‌کند. از پارچه‌های پرده‌ای و ملحفه‌ای گرفته تا پارچه‌های دانتل و گیپور و انواع مجلسی، چادری و… در این مکان یافت می‌شود.

به دلیل وسعت و تنوع زیاد این پاساژ اکثر مردم ترجیح می‌دهند از آنجا خرید کنند. مشتریان زیاد این مکان باعث شده است گاهی بزازان ترفندهایی را برای فروش در نظر بگیرند که خریداران باید به آن توجه کنند و حواس شان به قیمت‌ها باشد.

برای مثال ته طاقه‌فروشی یکی از سیاست‌های فروشندگان این پاساژ است. به این ترتیب که پارچه‌ها را در قواره‌های مختلف برش می‌دهند و به‌عنوان ته طاقه و ظاهرا ارزان‌تر در سبدهای جلوی مغازه خود می‌اندازند و به فروش می‌رسانند.

مراکز خرید پارچه در تهران

بازار پارچه مولوی همیشه محبوب است

البته یادتان باشد که از میان بهترین مراکز خرید پارچه در تهران ، مغازه‌ها و پاساژهای خیابان مولوی همیشه محبوبیت خود را دارند. پس خیلی نگران نباشید. آنجا چیزهای خوبی پیدا می‌کنید.

در صورتی که این شگرد فروشنده‌ها برای به وسوسه انداختن خریداران به خرید ارزان است! درواقع بزازان برای فروش پارچه غیرفصل یا پارچه‌هایی که به دلیل از مد افتادن دیگر مشتری ندارد، از این سیاست استفاده می‌کنند.

با وجود شرایط خاصی که بازاریان درباره ته طاقه‌ها اعمال می‌کنند و آنها را با قیمت‌های ارزان‌تر می‌فروشند اما گاهی اوقات ته طاقه‌ها به قیمت کامل به فروش می‌روند و تخفیفی روی آنها اعمال نمی‌شود.

با این حال قیمت‌های این پاساژ نسبت به قیمت‌هایی که مغازه‌های خیابان گاندی و مغازه‌های خیابان زرتشت به مشتریان عرضه می‌کنند، بسیار پایین‌تر است. اینجا معمولا پارچه هایی مطابق مد روز به فروش می رسد.

خیابان زرتشت از بهترین مراکز خرید پارچه در تهران

اگر به دنبال پارچه‌های نفیس مجلسی و کارشده یا کت و شلواری هستید، خیابان زرتشت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته قیمت پارچه‌ها در این خیابان نسبتا بالاست اما پارچه‌های زیبای آن چشم هر کسی را به خود خیره می‌کند!

بزازان این خیابان با سلیقه خاصی، مانکن‌هایی را پشت ویترین گذاشته‌اند و پارچه‌ها را مدل داده و به تن آنها کرده‌اند تا به مشتریان خود نشان دهند که هر پارچه‌ای برای چه مدلی مناسب است.

پس در یکی از بهترین مراکز خرید پارچه در تهران ، یک راهنمای مجانی هم به دست می‌آورید. چون بدون اینکه نیازی به پرسیدن سوالی باشد، می‌توانید کاربرد هر پارچه را متوجه بشوید.

خیابان گاندی، ارزان، باکیفیت، مجلسی و گران!

اینجا قرار نیست با انبوهی از مغازه‌ها و پاساژهای فروش پارچه مواجه باشید. در خیابان گاندی چند مغازه پارچه‌فروشی و یک خرازی قرار گرفته‌اند. این مغازه‌ها گلچینی از بهترین پارچه‌ها را دارند.

پس مشتری خیالش راحت است که در یکی از بهترین مراکز خرید پارچه در تهران ، قرار نیست خیلی سردرگم باشد. اگر تا به حال نام پارچه‌فروشی «عادل» به گوش تان خورده است، باید بگوییم در این خیابان چندین مغازه با نام «عادل» و «عادل اصل» وجود دارد که با ارائه پارچه‌هایی با قیمت‌های مناسب در کنار پارچه‌های نفیس و گران‌تر مشتریان زیادی را به خود جلب کرده‌اند.

روبه‌روی آنها نیز در آن دست خیابان چند فروشگاه، پارچه‌های مجلسی و کارشده عرضه می‌کنند. بد نیست به آنها نیز نگاهی بیندازید. وضع پارچه‌فروشی‌های ساکن گاندی تقریبا مشابه زرتشت است و قیمت‌ها تقریبا در یک حدود تعیین شده‌اند.

مراکز خرید پارچه در تهران

بازار تجریش، تنوع بالا و قیمت‌های مناسب

در بازار تجریش مانند خیابان گاندی می‌توانید انواع پارچه‌های باکیفیت و زیبا را با قیمت‌های متنوع تهیه کنید. یکی از پاساژهای معروف در این محله پاساژ میری است که بین سر پل تجریش و میدان قدس واقع شده است.

فروشگاه‌های این پاساژ چند طبقه که از جمله بهترین مراکز خرید پارچه تهران به‌شمار می‌رود، اکثرا پارچه‌های خود را از دم در مغازه تا داخل، کنار هم چیده‌اند و شما می‌توانید از نزدیک جنس و طرح آنها را بررسی کنید.

در این پاساژ چند خرازی تمام و کمال با انواع نوارها و خرج کارها نیز وجود دارند و با مراجعه به این پاساژ می‌توانید خرید خود را کامل انجام دهید. اگر بخواهید، می‌توانید شماره تلفن خود را در اختیار فروشگاه‌ها بگذارید تا هروقت پارچه‌های جدیدشان را آوردند، با یک پیامک به شما خبر بدهند.

عبدل آباد یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید پارچه در تهران

شاید برای بعضی از افراد، باورش سخت باشد اما حتما بسیاری از افراد دیگر، در مراکز خرید پارچه در تهران تجربه خرید کیلویی این کالایی محبوب یعنی پارچه را دارند. اگر به دنبال پارچه‌هایی از جنس متقال و ملحفه‌ای هستید، بازار عبدل آباد را به شما پیشنهاد می‌کنیم چون مطمئن هستیم که از اینجا دست خالی بیرون نمی‌آیید.

این محله زمانی به کیلویی‌فروشی‌های بزازان معروف بود. بزازان عبدل آباد بیشتر به سبک عمده‌فروشان کار می‌کنند و انواع پارچه‌ها را کیلویی فروشند. دراین بازار نباید خیلی دنبال پارچه‌های مجلسی، زیبا یا رنگارنگ باشید.

در این خیابان، بیشتر پارچه‌هایی که کیلویی به فروش می‌روند از کیفیت لازم برخوردار نیستند و بیشتر می‌توان دنبال پارچه‌هایی برای قاب دستمال و در نهایت ملحفه بود. البته اگر خوب بگردید پارچه‌های زیبا و باکیفیت هم پیدا می‌کنید.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید